خشت یکم

وبلاگی برای معماری، هنر

مسابقه معماری آسمانخراش eVolo-اطلاع رسانی


مسابقه معماری آسمانخراشeVolo

eVolo  دانشجویان، معماران حرفه ای ، مهندسان ، طراحان را برای شرکت در مسابقه آسمانخراش در سال  2010 دعوت می کند. بررسی رابطه بین "آسمان خراش و جهان طبیعی" ، "آسمان خراش و جامعه" و "آسمان خراش و زندگی" شهری ایده اصلی این مسابقه است.

در چند سال گذشته صدها  آسمان خراش جدید در سراسر جهان بدون توجه و دقت محیط زیست ساخته شده و در چهار گوشه دنیا گسترش یافته اند. نیاز به برنامه ریزی شهری و طراحی معماری به شدت احساس می شود.

هدف از این مسابقه این است که با فشار به تخیلمان موضوع آسمان خراش را با توجه به موارد زیر از نوع تعریف کنیم

استفاده از مواد جدید ، فناوری ، زیبایی شناسی ، برنامه های دوباره تعریف کردن ، و سازمان فضایی. جهانی شدن ، گرم شدن محیط زیست ، انعطاف پذیری ، سازگاری ، و انقلاب دیجیتال

اینها تنها تعداد کمی از عناصر چند لایه ای است که باید در نظر گرفته شود.

----------

این خبر به نقل از پایگاه مسابقات معماری بود.


و اما

مسابقه معماری آسمانخراشeVolo یکی از مسابقات آسمانخراش در دنیاست که از سال 2006 هر ساله برگذار میشه. اساس این مسابقه خلاقیته و از اونجایی که حضور برای دانشجویان آزاده تا  مبلغی که برای ثبت نام میگیرن زیاد نیست. داوران هم افراد معروفی نیستن تعداد زیادیشون از برند ه های سال گذشته هستن.

در این مسابقه شما محدودیتی در تعداد آثار ندارید ولی توجه کنید برای هر اثری که بفرستید یک فیش باید واریز کنید. مبلغ ورودی امسال 60 دلار امریکا تا 17 نوامبر 2009 و 85 دلار از 17 نوامبر 2009 تا 12 ژانیه 2010 هست. آخرین فرجه ارسال آثار هم 18 ژانویه 2010 هست. 22 فوریه هم برنده مسابقه معرفی میشه.

مسابقه به صورت دیجیتال برگذار میشه یعنی نمی خواد کاغد و مقوا سیاه کنید و پست کنید. باید کار هاتونو میل کنید. دوتا شیت هم بیشتر نباید باشه

جایزه:

نفر اول 2000 $

نفر دوم 1000 $

نفر سوم 500 $

مابقی اطلاعات رو خودتون زحمتش رو بکشید

اینم لینک سایت مسابقه:

http://www.evolo-arch.com/

 

  
نویسنده : خشت یکم ; ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٤