خشت یکم

وبلاگی برای معماری، هنر

پیرامون طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه


اگه یه روز کارتون به جایی رسید که به دانسته های خودتون شک کردید و رفتید سر وقت اینترنت و در مورد اون موضوع جستجو کردید. امیدوارم که به نتیجه برسید چون من به نتیجه ای نرسیدم مخصوصاٌ در مورد طراحی آشپزخانه.

به هر حال من دنبال کامل کردن دایره معلوماتم در مورد این قضیه بودم که به دنیای پهناور اینتر نت پناه بردم ونتیجه چیزی به غیر از ترجمه دو مقاله خارجی غیر معتبر نبود که هما جا با همون خطاها بارگذاری شده بود. یه زحمت به خودم دادن و تجربیاتم رو نوشتم.


مثل همیشه اخطار به همه خواننده ها و استفاده کننده ها منبع این نوشته ها ذهن آشفته یه تازه فارغ التحصیل از دماغ فیل افتادست. نرید جایی بگید تو اینترنت خوندم اینجوریه ها . ممکنه تا آخر عمرتون مضحکه  بشید از ما گفتن بود اول بخونید بعد بهش فکر کنید  بعد اگه دیدید بد نیست در موردش با یه نفر صاحب کمالاتتر مشورت کنید بعد بگید ایطور بود!!!


اصل مطلب

شامل  دو قسمت زیر میشه

  1. آشپزخانه به عنوان یک جزء – نگاهی داریم به جای گیری آشپزخانه در انواع مسکن و فرم هر کدام.
  2. آشپزخانه به عنوان یک کل – در اینجا حوزه هایی رو برای آشپزخانه در نظر می گیریم و ...

 

آشپزخانه به عنوان یک جزء

اگر مسکن را به عنوان کلی در نظر بگیریم که آشپزخانه جزء اصلی آن است، می توان برای این مسکن هسته ای در نظر گرفت. در واقع آشپزخانه اصلی ترین جزئی است که به هسته سرویس می دهد و در ارتباط نزدیک با آن است.

همتون هم می دونید که یک جزء با هستش به ساختار وصل می شه و به همین جهت هم حضور آشپزخانه در نزدیکی ورودی قابل فهمه.

 

آشپزخانه به عنوان یک کل

 

عجیبترین قسمت مسکن های معمولی همین آشپزخونست. بهتون پیشنهاد می کنم اگه برای یه خانواده که خانم خانواده خانه داره طراحی می کنید برای آشپزخونه بیشتر وقت بذارید. درسته که الان یه سری افراد کارشون طراحی آشپزخونست، اما اونا اینطوری به آشپزخونه نگاه نمی کنن اکثرا با تفکری متری ایکس تومنی آشنا هستند یا حداکثر این گاز یه دونست تودنیا ساخت کشور موزامبیکه و..

 

حالا برای دریافت فایل کامل کلیک کنید.

  
نویسنده : خشت یکم ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢