جایزه شیندلر+ مسابقه شیندلر 2010


اول بگم این شرکت شیندلر یکی از معروف ترین ها در کار خودشه اگه مترو رفته باشین میفهمین چی میگم تمام پله برقی ها ایستگاه های قدیمی خط یک و دو از این شرکت خریداری شدن. فکر کنم فقط دو تا رقیب در تکنولوژِی داره اولی اوتیس ساخت امریکا هست و دومی یه شرکت ژاپنیه که اسمش یادم نیست و روی سرعت حمل و نقل عمودی خیلی سرمایه گذاری کرده و سریع ترین آسانسورهای دنیا رو میسازه

جایزه شیندلر فلسفه جایزه شیندلر

شهرها ظرفیت های پنهان زیادی برای براورده کردن خواسته های انسان دارند.بهره برداری از همه آن چیزی که شهر به مردم ارائه می دهد به  "دسترسی"  وابستگی زیادی دارد.

هدف جایزه شیندلر بهبود دسترسی و تحرک  برای تمام ساکنان شهر، صرف نظر از سن ، وضعیت خود و یا قابلیت های فیزیکی است. در اینجا معماران جوان به چالشی فراتر از فرم ، نور و مواد فکر می کنند و به تمرکز بر نیازهای مردمی که سرانجام ساکن ساختارها و فضاها که آنها طراحی می کنند می پردازند.

این به معنی در نظر گرفتن تنوع شهرها ، و قبول حق تمام افراد جامعه -کودکان ، نوجوانان ، والدین ، کارگران ، سالمندان و افراد با نیازهای خاص - برای حرکت آزادانه و لذت بردن از فضاهای عمومی است.

تاریخچه جایزه شیندلر

از زمان اولین رقابت در سال 2003-2004  ، این جایزه  به  بالا بردن آگاهی در موضوع دسترسی به معماران جوان و موسسات در اروپا کمک زیادی کرده است.

این جایزه حاصل پشتیبانی شیندلر از سال معلولین در اروپا(2003)است. زمانی که شیندلر ازهدف پروژه که افزایش آگاهی در مورد وجوه مختلف معلولیت بود حمایت کرد. جایزه  بر بهبود دسترسی ها برای علولین متمرکز بود. اما رشد سریع و تغییرات سریع جمعیتی دسترسی را یک مسئله برای همه ساکنین شهر کرده است، و این جایزه تا به نتیجه رسیدن این مسئله ادامه خواهد یافت.

قرار گرفتن دسترسی به عنوان سرفصل دانشجوبان در مدارس معماری یک دستاورد قابل توجه برای جایزه شیندلر بوده است. بسیاری از مدارس معماری از مشارکت دانشجویانی که موضوع

شیندلر و جایزه

شیندلر جایزه ای  با همین نام  در سال 2003 ، با هدف بالا بردن سطح آگاهی در مورد  موانعی  که در سر راه ساکنان شهر ها به ویژه افراد با معلولیت وجود دارد بنیان گذاری کرد.

 شرکت شیندلر یک شرکت متخصص در راه حل های حرکت ،  بر اساس آسانسور و پله است که به طور مستمر آگاه از مشکلات تحرک در محیط های ساخته شده آگاهی مییابد. ساختمان ها با دسترسی نا مناسب و با موانع زیاد در سر راه پیاده رو و خیابان های شلوغ بین ساختمان و پیاده رو  پثال های ساده ای از مشکلات هستند.

محصولات و فن آوری شرکت شیندلر در جهت کمک به کاهش این مشکلات حرکتی است ، اما  اصل موضوع همیشه معماران و برنامه ریزان شهری هستند و خواهند بود ، زیرا آنها هستند که طراحی محیط های  ساخته شده را بر عهده دارند. از اینرو ، توجه جایزه شیندلر معماران جوان و مدارس معماری در اروپا است.

برای مدت زیادی سیاست شرکت شیندلر" طراحی برای همه" نام داشت که جابجایی بدون مرز رو برای همه فارغ از سن و معلولیت های جسمی مورد نظر قرار می داد. شرکت شیندلر در ساخت سیستم های  کنترل ترافیک و تشخیص هویت که اسانسور ها را در بر اساس نیاز های مسافر اماده به کار کند پیشرو است.و این تکنولوژی از طرف کمیته ویژه اروپایی "جایزه شکستن مرزها" در سال 2001 به رسمیت شناخته است.

گروه شیندلر ، در سوئیس سال 1874 تاسیس شد و از آن زمان در زمینه طراحی ، تولید ، نصب ، خدمات آسانسور و پله برقی و به روز رسانی این سیستم های تقریبا در هر نوع ساختمان به کار مشغول بوده است. خدمات و محصولات شیندلر در بیش از 140 کشور وجود دارد واین محصولات ، هر روز حرکت 900 میلیون نفر را تسهیل می کنند.

 

مسابقه شیندلر 2010

اما اون چیزی که دنبالش هستید مسابقه!

من نمی خوام با ترجمه ضعیفم شما رو از هدف مسابقه و البته جایزش دور کنم یه توضیح مختصر می دم.

سایت مسابقه درمحل بازی های المپیک ١٩٣۶ برلین قرارداره

موضوع طرحی یک زمین ٧۵٠*٨۵٠متر مربعیه در مقایس های شهری و پروژه. اصولا می خوان شما اونجا رو طوری طراحی کنید که تمام استفاده کننده ها فارغ از وضعیت جسمی و سن بتونن به راحتی و بدون خطر به تمام سایت دسترسی داشته باشن و از اون استفاده کنن.

 

خوب اینم صفحه ای از سایت که در مورد مسابقه تاریخش و مدارکش صحبت کرده:

http://www.schindleraward.com/award_index/award_award_2010.htm

 

/ 0 نظر / 17 بازدید